חיתול יום לאנשים מבוגרים

הנושא של חיתולים מבוגרים איננו דבר פשוט, בין השאר בשל מחסום הבושה. אנשים רבים סבורים שמדובר על בעיה חריגה וככזאת הם חשים חשש לשתף בה אפילו את האנשים הקרובים להם ביותר. למעשה, העובדות מוכיחות שהמצב אחר לחלוטין.

עם העלייה בתוחלת החיים יותר ויותר אנשים מבוגרים מוצאים את עצמם נזקקים לשימוש בחיתולים וכן באמצעי ספיגה נוספים במהלך היום ולעיתים גם במהלך הלילה. אמצעים מגוונים אלה מביאים לשיפור ניכר באיכות החיים של האדם שזקוק להם. בצורה כזאת ניתן לחזור ולבצע פעילויות רבות שהייתה הימנעות מהם בשל מחסום הבושה המדובר.

מי זקוק לחיתולי מבוגרים?

השימוש היום יומי בחיתולים למבוגרים כולל פלחי אוכלוסייה רבים, מעבר לאנשים בני הגיל השלישי. אמנם, מרבית הזקוקים לחיתולים במהלך היום הינם אנשים קשישים, אולם יש גם רבים אחרים שסובלים מאי שליטה בסוגרים עושים שימוש באמצעי ספיגה באופן קבוע או מדי פעם בפעם.

בין היתר אמצעי ספיגה וחיתולי יום נמצאים בשימוש:

  • בקרב נשים שעברו לידות מרובות – כאן מדובר על נשים שחוו התרופפות בשרירי רצפת האגן. אימון גופני מתאים ותרגילי חיזוק יכולים לשפר את המצב. למרות זאת, לעיתים אין מנוס משימוש באמצעי ספיגה כגון פדים ייעודיים בגדלים שונים.
  • בקרב גברים בעלי פרוסטטה מוגדלת – לרוב מדובר על גברים שאינם צעירים, אך בהחלט מדובר גם על גברים שיכולים להיות בגילאי החמישים ואף למטה מכך. לגברים במצב זה מוצעים לעיתים טיפולים ותרופות שיכולים להקל את המצב אך לא תמיד די בכך. ישנם גם כאלה שחוששים ממצב של צורך בניתוח ומעדיפים לדחות אותו. במצבים כאלה ואחרים השימוש באמצעי ספיגה במהלך היום על מנת לתפקד באופן רגיל הינם הכרח.
  • בשל תרופות משתנות – ישנם אנשים אשר מקבלים טיפול בתרופות שונות כגון כאלה לאיזון לחץ דם ואחרות. בין תופעות הלוואי הידועות שמלוות את השימוש בסוגי תרופות מסוימים ניתן לציין את הצורך המוגבר לסור לשירותים. למרות שהדבר מהווה בעיה מיוחדת במיוחד בשעות הערב והלילה, אין ספק שלעיתים מדובר גם בבעיה בשעות היום. לכן, שימוש באמצעי ספיגה, פדים ותחתונים סופגים יכולים לבוא לעזר כאשר ישנה בעיה של ניידות או כשנמצאים מחוץ לבית. במקרים חריפים מומלץ השימוש בחיתולים סופגים ייעודיים למבוגרים.
  • בקרב אנשים בגיל השלישי כולל סיעודיים – הצרכנים העיקריים של מוצרי ספיגה ובמיוחד של חיתולים יומיים למבוגרים הינם פנסיונרים פעילים או כאלה שנמצאים במצב סיעודי או סיעודי למחצה. אנשים כאלה עשויים להיות מרותקים למיטה או לכיסא גלגלים במשך תקופות ארוכות או אף לצמיתות והם נזקקים לאמצעי ספיגה שונים מסביב לשעון. פדים, מכנסוני ספיגה וחיתולים ליום או ללילה הם הכרח.

חיים מלאים ופעילים

לא מעט אנשים אשר נזקקים לשימוש במוצרי הספיגה השונים כגון פדים או חיתולי מבוגרים הינם אנשים פעילים שאינם רוצים לוותר על איכות חיים גבוהה. מסתבר שאנשים רבים, לפני שנעשו מודעים להימצאותם של אמצעי הספיגה המודרניים נוטים להימנע מפעילויות שונות ולעיתים גם מיציאה מהבית. אותה הימנעות מהליכה לחברים, מישיבה בבית קפה, מהליכה בפארק או פשוט מיציאה כדי לנשום אוויר צח איננה טובה – לא לגוף ולא לנפש.

לאחר שמתחילים להשתמש במוצרי ספיגה בשעת הצורך, ניתן לראות עליה ניכרת בשביעות הרצון מאיכות החיים. לא מעט אנשים מדווחים שהם מרגישים שחייהם ניתנו להם מחדש במתנה. תחושת אי הנוחות הראשונית מכך שעליהם להשתמש במוצרי ספיגה הופכת עד מהרה לאנחת רווחה.

לסיכום, בעיית ההרטבה ובריחת השתן אופיינית לאנשים רבים כתוצאה מגיל מבוגר, חולשת רצפת האגן, שימוש בתרופות ועוד. בחירה באמצעי הספיגה המתאימים ליום – יום מביאה למהפך של ממש באיכות החיים הכללית של המשתמש.

צרו קשר כאן דילוג לתוכן